Ana Sayfa / --| Ekmekçilik

EKMEKÇİLİK PROGRAMI

Programın Tanımı : Bu kurs programı, eksikliği hissedilen her çeşit ekmek yapabilen ekmekçi ihtiyacının karşılanması amacıyla hazırlanmıştır. Ülkemizdeki bu konudaki uygulama alanlarına örnek olarak otel, tatil köyü lokantalarına her çeşit ekmek üreten fırınlar ile özel fırınlar verilebilir. Bu kurs programını başarı ile bitiren kursiyerler kolayca iş bulabileceği alanların çokluğunun yanında ayrıca iyi bir ekmekçi olarak da yetişerek daha verimli bir hizmet vermiş olacaklardır.
                                     Kursiyerlerin; Fransız, İtalyan, Danimarka, Hint ekmek çeşitleriyle kepekli, cevizli, zeytinli, domatesli ekmek çeşitlerinin temel pişirme teknikleri ile hazırlık araç ve gereçlerini tanımaları, pişirme ve hazırlık temel tekniklerini kavramaları, bu tarifleri günümüze uyarlamaları, gelecek nesillere kültürel öğeleriyle aktarmaları ve bunları kullanmayı alışkanlık haline getirmeleri hedeflenmiştir.

Sertifika : Kurs programını bitirenlere MEB onaylı "Ekmekçilik Kurs Bitirme Belgesi" verilecektir.

Kursiyer aldığı Kurs Bitirme Belgesi ile bulunduğu ilin Ticaret Odalarına kaydına yaptırarak İşyeri açabilmektedir.

Katılım Şartları : En az İlköğretim mezunu kişiler katılabilir.

Eğitim Süresi : Ekmekçilik programın eğitim süresi 100 (yüz) saat olup; 5 hafta sürmektedir.

Ders Gün ve Saatleri : Dersler hafta içi veya haftasonu grupları şeklinde alanında uzman ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından görevlendirilmiş eğitmenler tarafından verilmektedir.