Ana Sayfa / Profesyonel Pastacılık ve Ekmekçilik
Bu Eğitim Programı ile; çörek, gevrek, kek, çikolata, vanilya, turta,milföy hamuru hazırlayabilen, kurabiye, beze, pizza, tart, turta, pohaça, çikolata, şeker hamuru süslemeleri,pasta tasarımı yapabilen,Fransız, İtalyan, Danimarka, Hint ekmek çeşitleriyle kepekli, cevizli, zeytinli, domatesli ekmek çeşitlerinin temel pişirme teknikleri ile hazırlık araç ve gereçlerini tanıyan, pişirme ve hazırlık temel tekniklerini kavrayan, bu tarifleri günümüze uyarlayan, gelecek nesillere kültürel öğeleriyle aktaran ve bunları kullanmayı alışkanlık haline getirmeyi hedefleyen kendi işyerini açacak veya meslekte çalışabilecek uluslar arası nitelikte profesyonel anlamda Yabancı Dil bilen Pastacı ve Ekmekçi yetiştirilmektedir.

Eğitim Süresi

20  hafta Teori - Uygulama ve 12 hafta staj olmak üzere toplam 8 aydır.Sınıf kontenjanları 8 kişi ile sınırlıdır.

Hafta içi Sabah Grubu : 09:00 - 12:30 Akşam Grubu : 18:00 - 21:30

Hafta sonu Grubu : Cumartesi-Pazar 09:00 - 18:00

Sertifika

Eğitimi sonunda Teorik ve Uygulamalı sınavdan başarılı olan öğrencilere Milli Eğitim Bakanlığı onaylı; Pastacılık, Ekmekçilik,İngilizce Seviye A1,İngilizce Seviye A2 ve Mesleki İngilizce (Yiyecek İçecek/Mutfak) olmak üzere 5 adet sertifika verilmektedir.Bu sertifikalar ile yurtiçi ve yurtdışında yasal olarak mesleklerini icra edebileceklerdir.
 

Konaklama

Eğitimlerimize Ankara dışından katılmak isteyen öğrencilerimiz başkentin en özel ve güzel öğrenci yurtlarında okulumuza özel fiyatlarla konaklayabilmektedir..

Staj

20 hafta süren teorik ve uygulamalı eğitimden sonra 12 hafta boyunca isterlerse okulumuz tarafından diğer illere nazaran pastane-fırın kültürünün daha yoğun yaşandığı başkentin; önde gelen işletmelerinde stajlarını görürler.Dilerlerse kendi buldukları fakat okulumuzun kriterlerine uygun işletmelerde de stajlarını görebilirler.
"Ayrıca Katar,Dubai, Amerika,Avustralya,Yeni Zelanda,Kanada ve Avrupa'nın birçok ülkesindekaliteli otel ve resortlarda 12 Ay'a kadar maaşlı staj programlarına da katılabilirler.
"Stajlarını başarı ile tamamlayan öğrencilerimize %100 İş Garantisi verilmektedir.

Yurtdışı Eğitim Olanakları

Kardeş okullarımızdan olan İtalya'nın önde gelen Aşçılık ve Pastacılık okulu olan Italian Kitchen Academy'de okulumuza özel fiyatlarla eğitiminize devam edebilirsiniz. http://www.italiankitchenacademy.com/accademia/
 

Eğitim Ücreti

Stajsız 12.500 TL (KDV dahil)  Stajlı 14.000 (KDV dahil)

Okulumuz tarafından Şef Üniforması,Profesyonel Pastacılık Ekmekçilik Ekipmanları,Eğitim Dökümanları (Kitap,Cd vb) öğrencilerimize hediye edilmektedir. 

 
* Peşin ödemelerde %10 indirim uygulanır.
* Okulumuzun Anlaşmalı olduğu Bankalardan 36 ay vadeli Mesleki Eğitim Kredisi kullandırılır.