Ana Sayfa / Bulaşık Elemanı

Bulaşık Elemanı Yetiştirme Kurs Programı:

Programın Tanımı: Kurs  programı ile zamanı,enerjiyi,suyu,yıkamada kullanılan deterjanı; israf etmeden verimli kullanan, bulaşık yıkama araç-gereçlerini tanıyan ve bu suretle elde, makinede hijyen kurallarına uygun planlı yıkama yapabilen, iş güvenliği  talimatlarına  uygun bilinçli ve dikkatli çalışan; işinin uzmanı profesyonel hotel, tatil köyü, yemek fabrikaları, restoran, yemekhane, kafe, bar, pastane,yurt, pansiyon, v.b. yerlerde çalışabilecek uluslar arası nitelikte Bulaşık Yıkama Elemanı yetiştirilmektedir.

Mesleğin Önemi, İş İmkanı: Günümüzde iş güvenliği  talimatlarına  uygun bilinçli ve dikkatli çalışan; işinin uzmanı sertifikalı bulaşık elemanlarına Türkiye içinde ve dışında faaliyet gösteren,yerli ve yabancı  hotel, tatil köyü,restoranlar,yemek firmaları,pastaneler,kafe lerde  çok fazla bir talep vardır. Bu programı bitiren MEB onaylı Bulaşık Yıkama Elemanlığı Mesleki Eğitim Belgesi alan  kişiler bireysel olarak yurt içi ve yurt dışındaki Hotel,Tatil Köyü,Restoran,Yemek Firmaları,Pastaneler ve Kafe lerde rahatlıkla iş bulup dolgun ücretle çalışabilirler.

Kursiyerlerin İstemeleri halinde kendileriyle yapılan Esnek Çalışma İş Sözleşmesi şartlarında kursun bağlı olduğu firmaya ait Net FHS vasıtasıyla yurt içi ve yurt dışındaki Hotel, Tatil Köyü, Restoran,Yemek Firmaları, Pastaneler, Kafe, Bar, v.b. iş yerlerinde dolgun ücretle sigortalı çalışmak üzere iş garanti edilmektedir.

Kurs Ücreti-Ödeme: Kurs ücretleri ve kampanyalarımızla ilgili detaylı bilgi için kurs merkezimizle iritbata geçiniz.Kredi kartına 10 taksit ,Nakit Peşin Ödemelerde % 10 İndirim uygulanmaktadır.

      Ankara dışından gelecek yerli ve yabancı uyruklu tüm kursiyerler kurumumuzdan kalacak yer talep etmeleri halinde görevli elemanlarımız tarafından Ankara otogarı veya havaalanından bizzat karşılanırlar. Daha sonra kurs merkezinde kayıt işlemleri yapılır ve konaklama yerlerine götürülerek  ücret karşılığında yerleştirilmeleri sağlanır.               

Sertifika: Kurs Programını bitirenlere MEB Onaylı Bulaşık Yıkama Elemanı Belgesi verilmektedir.

Katılım Şartları: Türkiye nin her bölgesinden en az İlköğretim Okulu (Eski İlk Okul) mezunu erkek ve bayanlar Türkiye de oturma izni bulunan yabancı uyruklu kişiler katılabilir.

Kurs Süresi: Bulaşık Yıkama Elemanı Yetiştirme Kurs programının toplam süresi 48 saat olup ortalama 1 ay sürmektedir.

Ders Gün ve Saatleri: Dersler; 5-7 kişilik özel guruplar, 12-15 kişilik genel  guruplar  şeklinde hafta içi veya haftasonu grupları şeklinde alanında uzman ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından  görevlendirilmiş  eğitmenler tarafından verilmektedir.