Ana Sayfa / Temizlik ve Temizlik Yönetimi - Haşere İlaçlama
Temizlik ve Haşere İlaçlama Elemanı Yetiştirme Kurs Programı     
 
Kurs Programının Tanımı: Bu program ile sağlıklı yaşamak için kişisel ve çevresel temizliğin önemini kavrayan, temizlik işlerini öncelik sırasına göre planlamak suretiyle zamanı, enerjiyi, suyu,temizlik araç gereçlerini,temizlik malzemelerini ve diğer kaynakları en verimli şekilde kullanan, her adımda iş güvenliğine dikkat eden; elektrikli süpürge, cila makinesi, halı yıkama makinesi, trifaze vakumlar, yer yıkama robotları,dış alan süpürgeleri,su ısıtıcı araçları,çamaşır makineleri,sünger ve temizlik bezleri,cam çek sili, yer çek çeki, mop, temizlik arabaları, kat arabaları, kova ,yer kazıma jiletleri araç gereçleri yardımıyla ahşap,taş, beton,mermer,fayans,sentetik malzemeler, marley, mantar, kauçuk, kireç, plastik badana,yağlı boya,kağıt, metal, deri, cam, porselen,kumaş, kösele, kürk, hasır gibi yer ve eşya temizliğini sabun, deterjan,soda, hipo kloritler, oksijenli ağartıcılar, solventler, klorlu ve hidrokarbonlu eriticiler, ovucular, parlatıcılar, cilalar, dezenfektanlar, koku gidericiler, haşere öldürücüler gibi malzemeler ile,toz alma,süpürme, vakumlama, fırçalama, yıkama, silme,paspaslama,ıslak fırçalama, kimyasallarla ovma, tel fırça kullanma, parlatma, cilalama, leke çıkarma yöntemlerini kullanarak ev,büro, yer temizliği ile orta ve büyük ölçekli kurum, tesis, depo, fabrika ve işletmelerin temizlik ve haşere ilaçlamasını yapabilen, uluslararası standartta Temizlik Yönetimi Elemanı yetiştirilmektedir.
 
Mesleğin Önemi, İş İmkanı: Teknoloji ve refah seviyesinin hızlı artması nedeniyle tüm dünya ile birlikte ülkemizde de ev, büro, depo, yer, sokak, ve diğer işyerlerinin temizliği ile  temiz ortamlarda yaşamak büyük önem kazanmıştır.Dolayısıyla; Temizlik Elemanlığı vazgeçilemez biçimde gerekli aranılan, oldukça karlı bir meslek haline gelmiştir.
            Ayrıca; ülkemizde bu işleri yapan on binlerce Temizlik Elemanı ile binlerce Temizlik ve Haşere İlaçlama Firması için Mesleki Eğitim ve MEB Onaylı Mesleki Eğitim Belgesi almış nitelikli elemanın olması 01 -OCAK - 2009 Tarihinden İtibaren 4857 Sayılı İş Kanununun Değiştirilen 85. Maddesi Gereği Mesleki Eğitim Belgesi Bulunmayan 16 Yaş Üstü Her Bir İşçi İçin 500 YTL, Çalıştıran İşveren İçin; 1000 YTL. Para Cezası Verilmesini Gerektiren halen Ağır ve Tehlikeli İşler Yönetmeliği Kapsamındaki Hastane, Tıp Merkezi, Poliklinik, Muayenehane, Termal Otel, Kaplıca-Kür Merkezleri v.b. bir çok işyerinde iş gören elemanlar ile firmalar açısından ayrıcabüyük önem arz etmektedir.
            Bu programı bitiren ve MEB onaylı Temizlik Yönetimi Elemanı Belgesi sahibi kişiler bireysel olarak yurt içi ve yurt dışında evlerde, resmi veya özel işyerlerinde, özellikle ihaleli işlerle alakalı kurumsal çalışan Temizlik ve Haşere İlaçlama Firmalarında  rahatlıkla daha yüksek ücretlerle iş bulup çalışabilirler.
             
Kurs Ücreti-Ödeme: Kurs ücretleri ve kampanyalarımızla ilgili detaylı bilgi için kurs merkezimizle iritbata geçiniz.Kredi kartına 10 taksit nakit peşin ödemelerde % 10 İndirim uygulanmaktadır.
           Ankara dışından gelecek yerli ve yabancı uyruklu tüm kursiyerler kurumumuzdan kalacak yer talep etmeleri halinde görevli elemanlarımız tarafından Ankara otogarı veya havaalanından bizzat karşılanırlar. Daha sonra kurs merkezinde kayıt işlemleri yapılır ve konaklama yerlerine götürülerek  ücret karşılığında yerleştirilmeleri sağlanır.               
 
Sertifika: Kurs Programını bitirenlere MEB Onaylı Temizlik Yönetimi Elemanı Belgesi verilmektedir.
 
*Katılım Şartları: Türkiye nin her bölgesinden en az İlköğretim Okulu mezunu  (Eski İlk Okul Mezunları Dahil) her yaştaki erkek ve bayanlar ile Türkiye de oturma izni bulunan yabancı uyruklu kişiler katılabilir.
               İstenildiğinde Ankara, İstanbul, Bursa, Konya ve Eskişehir de bulunan işletmelerin bizzat kendi elemanlarına verilecek uygulamalı tüm dersler; iş yeri ile yapılan sözleşme ile işgücü kaybına sebebiyet verdirilmeden halen çalıştıkları işyerlerinde de gördürülebilmektedir.
 
*Kurs Süresi: Temizlik Yönetimi Elemanı Yetiştirme Kurs programının toplam süresi 180 saat olup ortalama 1,5 ay (6 Hafta) sürmektedir.
 
Ders Gün ve Saatleri: Dersler; 5-7 kişilik özel guruplar, 12-15 kişilik genel  guruplar  şeklinde hafta içi veya haftasonu grupları şeklinde alanında uzman ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından  görevlendirilmiş  eğitmenler tarafından verilmektedir.