Ana Sayfa / Garson Elemanı

Garson Elemanı Yetiştirme Kurs Programı

Programın Tanımı: Bu Program ile; serviste kullanılan araç-gereç ve servis tekniklerini hazırlayan, masa düzeni, oda servisi, kahvaltı servisi,ziyafetlerle ilgili uygulamalar yapabilen, hijyen,sanitasyon konularında bilgili, iş güvenliği talimatlarına uygun Türkiye ve Dünya turizm sektörünün ihtiyaç duyduğu  bilinçli,dikkatli, işinin uzmanı “Garson  Elemanı” yetiştirilmektedir.

Mesleğin Önemi, İş İmkanı: Çağımızda bacasız sanayi denilen ve çok hızlı gelişen turizm sektörünün en vazgeçilmez elemanları Garsonlardır. Bu programı bitiren ve MEB onaylı Garson Elemanlığı Mesleki Eğitim Belgesi alan  kişiler bireysel olarak Hotel, Restoran ve Kafe lerde rahatlıkla iş bulup sertifikalı garson sıfatı nedeniyle yüksek ücretle çalışabilirler.
       Kursiyerlerin İstemeleri halinde kendileriyle yapılan Esnek Çalışma İş Sözleşmesi şartlarında kursun bağlı olduğu firmaya ait Net FHS vasıtasıyla Hotel, Restoran,Kafe iş yerlerinde dolgun ücretle sigortalı çalışmak üzere iş garanti edilmektedir.

    Ankara dışından gelecek yerli ve yabancı uyruklu tüm kursiyerler kurumumuzdan kalacak yer talep etmeleri halinde görevli elemanlarımız tarafından Ankara otogarı veya havaalanından bizzat karşılanırlar. Daha sonra kurs merkezinde kayıt işlemleri yapılır ve konaklama yerlerine götürülerek  ücret karşılığında yerleştirilmeleri sağlanır.               

Sertifika: Kurs Programını bitirenlere MEB Onaylı Garson Elemanı Belgesi verilmektedir.

Katılım Şartları: Türkiye nin her bölgesinden en az İlköğretim Okulu(Eski Orta Okul)  mezunu her yaştaki erkek ve bayanlar ile Türkiye de oturma izni bulunan yabancı uyruklu kişiler katılabilir.

Kurs Süresi: Garson Elemanı Yetiştirme Kurs programının toplam süresi 120 saat olup ortalama 1 (bir) ay sürmektedir.

Ders Gün ve Saatleri: Dersler; 5-7 kişilik özel guruplar, 12-15 kişilik genel  guruplar  şeklinde hafta içi veya haftasonu grupları şeklinde alanında uzman ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından  görevlendirilmiş  eğitmenler tarafından verilmektedir.