Ana Sayfa / Hasta - Yaşlı Bakım Elemanı

Hasta-Yaşlı Bakım Elemanı Yetiştirme Kurs Programı

Programının Tanımı: Bu Kurs Programı ile; yaşlının ve hastanın özelliklerini tanıyabilen, günlük bakımını yapabilen, fizyoterapi ve meşguliyet terapisi uygulayan, hasta odası düzenleyebilen, yatak içi ve dışı egzersizler yaptırabilen, hastayı rahatlatabilen, hastayı yataktan kaldırabilen, hastaya ilaç verebilen, özel hastalıklarda bakım yapabilen, ilk yardım uygulayabilen Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı yetiştirilmektir

Mesleğin Önemi, İş İmkanı: Dünya nüfusu değişik etkenlerle hızla yaşlanmakta, artık günümüzde bile “Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanlığı” oldukça karlı, çok aranılan bir meslek haline gelmektedir.   
Bu programı bitiren ve MEB onaylı Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanlığı Mesleki Eğitim Belgesi alan  kişiler bireysel olarak evlerde veya  resmi ve özel (Hastane, Poliklinik,Bakımevi v.b.) sağlık kuruluşlarında rahatlıkla iş bulup çalışabilirler.

İstemeleri halinde ise kendileriyle yapılan,Esnek Çalışma İş Sözleşmesi şartlarında kursun bağlı olduğu firmaya ait Net AHS vasıtasıyla ev ve iş yerlerinde dolgun ücretle sigortalı çalışmak üzere yatılı, yatısız iş garanti edilmektedir.

Kurs Ücreti-Ödeme: Kurs ücretleri ve kampanyalarımızla ilgili detaylı bilgi için kurs merkezimizle iritbata geçiniz.Kredi kartına 10 taksit ,Nakit Peşin Ödemelerde % 10 İndirim uygulanmaktadır.

    Ankara dışından gelecek yerli ve yabancı uyruklu tüm kursiyer adayları kurumumuzdan kalacak yer talep etmeleri halinde görevli elemanlarımız tarafından Ankara otogarı veya havaalanından bizzat karşılanırlar. Daha sonra kurs merkezinde kayıt işlemleri yapılır ve konaklama yerlerine götürülerek  ücret karşılığında yerleştirilmeleri sağlanır               

Sertifika: Kurs Programını bitirenlere MEB Onaylı Hasta-Yaşlı Bakım Elemanı Belgesi  verilmektedir.

Katılım Şartları: Türkiye nin her bölgesinden en az İlköğretim Okulu mezunu (Eski İlk Okul Mezunları Dahil) her yaştaki erkek ve bayanlar Türkiye de oturma izni bulunan yabancı uyruklu kişiler katılabilir.

Kurs Süresi: Hasta-Yaşlı Bakım Elemanı Yetiştirme Kurs programının toplam süresi 130 saat olup ortalama 1.5 ay sürmektedir.

Ders Gün ve Saatleri: Dersler; 5-7 kişilik özel guruplar, 12-15 kişilik genel  guruplar  şeklinde hafta içi veya haftasonu grupları şeklinde alanında uzman ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından  görevlendirilmiş  eğitmenler tarafından verilmektedir.

Ders Konuları ve Notları için tıklayınız