Ana Sayfa / Peyzaj Bahçıvanı

Peyzaj Bahçıvanı Yetiştirme Kurs Programı:

Programın Tanımı: Kurs Programı ile; birey ve toplumun doğayla uyumlu,sağlıklı, huzurlu ve daha mutlu yaşaması için gerekli; toprak bilgisi, işleme metotları, alet ve makineler, çim alanları, dış mekan ve saksılı bitkilerinin ekimi, dikimi, bakımı, şekil verilerek budanması, bozulan yerlerin özgün haline dönüştürülmesi, düzenlenmiş alanların muhafazası, kullanılan materyaller ve araç-gereçlerin kullanılması hakkında teknik ve bilimsel standartlarda bilgi ve beceriye  sahip amatör veya; profesyonel çalışabilecek peyzaj bahçıvanı yetiştirilmektedir.

Mesleğin Önemi, İş İmkanı: Günümüzde teknik ve bilimsel standartlarda yetişmiş peyzaj bahçıvanlarına yazlıklarda, villalarda, sitelerde,fabrikalarda, hotel, tatil köyü,turizm konaklama  tesislerinde çok fazla talep vardır. Bu programı bitiren ve MEB onaylı Peyzaj Bahçıvanlığı Mesleki Eğitim Belgesi alan  kişiler bireysel olarak yurt içi ve yurt dışındaki villalarda,sitelerde, fabrikalarda, hotel, tatil köyü, turizm ve konaklama tesislerinde rahatlıkla iş bulup sertifikalı Peyzaj Bahçıvanı sıfatıyla yüksek ücretle çalışabilirler.

Kursiyerlerin İstemeleri halinde kendileriyle yapılan Esnek Çalışma İş Sözleşmesi şartlarında kursun bağlı olduğu firmaya ait Net AHS vasıtasıyla yurt içi ve yurt dışındaki sitelerde, fabrikalarda, hotel, tatil köyü, turizm ve konaklama tesislerinde dolgun ücretle sigortalı çalışmak üzere iş garanti edilmektedir.

Kurs Ücreti-Ödeme: Kurs ücretleri ve kampanyalarımızla ilgili detaylı bilgi için kurs merkezimizle iritbata geçiniz.Kredi kartına 10 taksit ,Nakit Peşin Ödemelerde % 10 İndirim uygulanmaktadır.

      Ankara dışından gelecek yerli ve yabancı uyruklu tüm kursiyerler kurumumuzdan kalacak yer talep etmeleri halinde görevli elemanlarımız tarafından Ankara otogarı veya havaalanından bizzat karşılanırlar. Daha sonra kurs merkezinde kayıt işlemleri yapılır ve konaklama yerlerine götürülerek ücret karşılığında yerleştirilmeleri sağlanır.               

Sertifika: Kurs Programını bitirenlere MEB Onaylı Peyzaj Bahçıvanı Belgesi   verilmektedir.

Katılım Şartları: Türkiye nin her bölgesinden en az İlköğretim Okulu (Eski İlk Okul) mezunu erkek ve bayanlar ile Türkiye de oturma izni bulunan yabancı uyruklu kişiler katılabilir.

Kurs Süresi: Peyzaj Bahçıvanı Yetiştirme Kurs programının toplam süresi 96 saat olup 1 ay sürmektedir.

Ders Gün ve Saatleri: Dersler; 5-7 kişilik özel guruplar, 12-15 kişilik genel  guruplar  şeklinde haftanın 7 günü, 08 ila 22 saatleri arasında alanında uzman ve kursumuzda görevli kişiler tarafından verilmektedir. %30 oranındaki teorik dersler Bilgisayar, CD, Projeksiyon v.b.görsel materyaller yardımıyla kurs merkezinde; % 70 uygulamalı dersler ise sözleşmeli işyerlerinde gördürülmektedir.